Atrakcje do 60 km

Grunwald

Miejsce wielkiej bitwy z 1410 roku. Na Polach Grunwaldu mieści się Muzeum Krzyżackie, a każdego roku, w lipcu, odbywa się Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem, której towarzyszy wiele imprez.

Olsztynek

Pod Olsztynkiem mieści się skansen w którym jest: Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny. Scena skansenu jest miejscem, gdzie odbywa się wiele imprez kulturalnych.

Ostróda

Największą atrakcją dla turystów w Ostródzie jest Aquapark, najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych oraz rejs statkiem po Kanale Ostródzko-Elbląskim. W Ostródzie znajdują się także: muzea, kino oraz McDonald. W mieście organizowane są liczne festiwale i imprezy sportowe: Reggae Festival, Festiwal Muzyki Tanecznej, Międzynarodowy Festiwal Ognia,  Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie, Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Wodnym.

Iława

Będąc w Iławie warto odwiedzić Aquapark, promenadę nad Jeziorakiem, kręgielnię oraz kino. Latem warto udać się na rejs statkiem po jeziorze i popływać na żaglówkach. W iławskim amfiteatrze odbywa się wiele imprez: Festiwal Jeziorak Szanty, Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, a także Festiwal Fama Rock.

Rypin

Najnowszą atrakcją jest Aquapark i kręgielnia. W Rypinie znajduje się także Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. Co roku do miasta przyjeżdżają młodzi aktorzy, by wziąć udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich.

Nidzica

Gotycki Zamek Krzyżacki, klasztorek gotycki oraz ponad 100-letni Browar Zamkowy to największe atrakcje w mieście. W Nidzicy odbywają się także: Międzynarodowy Festiwal Fantastyki, liczne koncerty muzyczne z pokazami ognia, a także pokazy i walki rycerskie.

Sierpc

W Sierpcu godny obejrzenia obiekt stanowi kompleks klasztorny zakonu Benedyktynek wraz z kościołem wybudowanym w XV wieku, a także Muzeum Wsi Mazowieckiej. W mieście swoją siedzibę ma Browar Kasztelan i rok rocznie właśnie w Sierpcu, rozpoczynają się Biesiady Kasztelańskie.

 powrót do strony głównej