Atrakcje do 130 km

Golub Dobrzyń

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Zamku Golubskiego. Corocznie na zamku golubskim odbywają się słynne Międzynarodowe Wielkie Turnieje Rycerskie.

Toruń

dąc w Toruniu na pewno trzeba odwiedzić Planetarium, Obserwatorium i Muzeum Mikołaja Kopernika. Do atrakcji zaliczyć można również: Teatr, Dwór Artusa, Krzywą Wieżę czy Piernikowe Miasteczko, a także całą starówkę. W Grębocinie k. Torunia znajduje się Muzeum Piśmiennictwa. Pod Toruniem jest również Park Etnograficzny i Skansen Forteczny. Oprócz zabytków Toruń oferuje gościom liczne atrakcje nie tylko historyczne. W mieście odbywa się wiele festiwali.

Olsztyn

Zwiedzanie Olsztyna warto rozpocząć od starówki. Do ciekawszych atrakcji miasta należą: Muzeum Warmii i Mazur,  Planetarium, Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła czy Arboretum w Kudypach. Najlepszą frajdą dla dzieci będą: Salon Zabaw Dla Dzieci Fiki-Miki oraz Aquapark w Pluskach. Warto zobaczyć najwyższy obiekt budowlany w Polsce – maszt radiowo-telewizyjny, który znajduje się w Pieczewie, jednej z dzielnic Olsztyna.

   

Płock

Będąc w Płocku warto udać się do ZOO. Dużym zainteresowaniem cieszą się spacery deptakiem po Starym Rynku. Odwiedzić warto również: Amfiteatr, Muzeum Mazowieckie, Zamek Książęcy, Most Solidarności – największy w Polsce, Pałac ślubów oraz klasztory i bazyliki. W sezonie letnim odbywają się także rejsy statkiem  po Wiśle.

Malbork

Wizytówką Malborka jest Zamek Krzyżacki, na którym kwitnie życie kulturalne. W miejsce znajduje się największa na świecie wystawa maszyn oblężniczych. Do atrakcji Malborka należą również: pole do minigolfa, tor kartingowy, Dini Park, Jumpy Park, Żuławska Wioska Ceramiczna, Kolejka Turystyczna oraz Kręgielnia. W sezonie letnim organizowane są Rejsy po Nogacie.

 

 powrót do strony głównej